etruen

Plasmalõikus

Koos gaasilõikusega kasutatakse tööstuses, ehituses ja laevaehituses lõikamiseks laialdaselt ka plasmalõikust. Metalli plasmalõikus on kõrgtehnoloogiline protsess lehtmetalli töötlemisel, mis võimaldab lõigata eri kuju ja suurusega toorikuid, avadega või ilma. Plasmalõikus ja gaasilõikamine on  ühe tehnoloogilise protsessi liigid – termiline metalli lõikamine. Neil on ühine tööpõhimõtte, kus lõike kohal metalli kuumutatakse ja siis puhutakse välja. Plasmalõikuse erinevus gaasilõikusest gaasienergia kasutamises plasma olekus, aga gaasilõikuses on energiaallikas kütus ja oksüdeerija.

Plasma lõikamiseks ei kasuta lõikurit, vaid  kitsalt suunatud plasma tõrvikut. Plasma kasutamiseks tõrvikus kasutatakse aktiivseid gaase (õhk, hapnik) ja passiivseid gaase (veeaur, lämmastik, argoon, vesinik). Aktiivseid gaase kasutatakse musta metalli lõikamiseks ja mitteaktiivseid värviliste metallide ja sulamite lõikamiseks.

Plasmalõikusel on mitmed olulised eelised. Kuna plasma temperatuur ulatub 5000° – 30000° C, on võimalik lõigata erinevad metalle ja nende sulameid. Lisaks on plasmalõikus kiirem kui gaasilõikus ega vaja eelsoojendust. Plasmalõikus on arenenud tehnoloogia ja võimalik on töödelda metalli kuni 80 mm läbimõõduga. Plasmalõikamisel ei tekki deformatsiooni  ning lõigatud serv jääb sile. Väike lõikelaius tagab minimaalse metalli kaotuse lõikamisel.

Plasmalõikamine on soodsam kui laser ning plasmalõikamine on sageli kiirem. Ka vee-abrasiivse lõikamisega võrreldes on plasmalõikusel mitmeid eeliseid – kiirus, hind ja keskkonnasõbralikkus. Plasmalõikus peetakse ohutumaks, sest see ei nõua plahvatusohtlike hapnikuballoonide kasutamist.

Meie spetsialistid oskavad soovitada kõige optimaalsemat ja ökonoomsemat lõikamise viisi, lähtudes Tellija soovidest ja vajadustest.

KÜSI PAKKUMIST!

PLASMALÕIKUSE VIDEO